IX KONKURS „ZAWODY PRZYSZŁOŚCI” dla gimnazjalistów

Nauczyciele, uczniowie

Przygotowanie uczniów do aktywnego poszukiwania pracy w warunkach gospodarki rynkowej jest szczególnie ważne. Dlatego też już w szkole gimnazjalnej należy planować swój rozwój zawodowy i podejmować działania, których celem jest uzyskanie odpowiedniego wykształcenia, kwalifikacji i doświadczeń. Jednocześnie należy umieć rozpoznawać rynek pracy a w szczególności zawody, na które w przyszłości będzie zapotrzebowanie. Stąd też inicjatywa doradców zawodowych zatrudnionych w ŁCDNiKP, aby rozpowszechniać            w różnej formie tematykę orientacji zawodowej.

Konkurs „Zawody przyszłości” w oczach gimnazjalistów ma na celu aktywizowanie młodzieży do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Pragniemy promować szkolnictwo zawodowe a zwłaszcza zawody, na które jest duże zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy. Zachęcamy więc do zapoznania się z tym projektem i rozpowszechnienia tej informacji wśród uczniów.

Zgłoszenie szkół do konkursu do 6.11.2015 roku

Eliminacje na I etapie – do 11.12.2015 roku

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA SZKOŁY W KONKURSIE  zamieszczona jest poniżej. Więcej informacji na stronie www.wckp.lodz.pl (konkursy zawodowe)

opracowała:

Małgorzata Bartosiak

doradca zawodowy ŁCDNiKP – kierownik konkursu

Proszę o zamieszczenie „SZYBKIEJ INFORMACJI” na tablicy ogłoszeniowej w pokoju nauczycielskim oraz doręczenie liderowi wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego w Państwa placówce.

tags:
Małgorzata Bartosiak