Jak wdrożyć program UPSHIFT w szkole?

Aktualności

Mimo że wakacje w pełni, mieliśmy przyjemność gościć przedstawicielki UNICEF Polska, które przeprowadziły warsztaty dla nauczycieli i dyrektorów łódzkich szkół, pracowników fundacji i ŁCDNiKP.

Uczestnicy poznali założenia międzynarodowego programu UPSHIFT oraz metody pracy z młodzieżą, które później będą wdrażać w swoim szkolnym lub lokalnym środowisku.

Jakie działania będą prowadzone w szkołach i innych instytucjach w ramach programu UPSHIFT?
  • Młodzi ludzie (13-19 lat) przejdą szkolenie dotyczące innowacji społecznych oraz narzędzi do identyfikowania problemów w swoich społecznościach, a następnie, pracując w zespołach, opracują rozwiązania wybranych problemów i trudności, które uznają za najistotniejsze.
  • Zespoły będą miały możliwość ubiegać się o dofinansowanie realizacji przygotowanych projektów.

Będziemy informować o kolejnych warsztatach dotyczących programu UPSHIFT finansowanego ze środków UNICEF.