Podsumowanie konkursów zawodowych organizowanych w roku szkolnym 2023/2024 już za nami

Aktualności

W Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego uroczyście podsumowaliśmy konkursy zawodowe zorganizowane w roku szkolnym 2023/2024 przez Pracownię Edukacji Zawodowej. W spotkaniu uczestniczyli: zastępca dyrektora ŁCDNiKP – Piotr Szymański, wiceprezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich – Henryka Szumigaj i dyrektor Biura Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich – Anna Grabiszewska oraz uczniowie – laureaci konkursów, ich nauczyciele – opiekunowie i promotorzy prac zgłoszonych w konkursach zawodowych.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech konkursach zawodowych:

• Najlepsza Praca Modelowo-Konstrukcyjna w Szkołach Elektrycznych i Elektronicznych” – szukali innowacyjnych rozwiązań technicznych, projektując, konstruując, a następnie prezentując działanie autorskich urządzeń lub systemów elektrycznych, elektronicznych lub mechatronicznych.
  • „Szkolna Liga Elektryki” – w finale konkursu uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania z podstaw elektrotechniki, a w części praktycznej – w dwuosobowych zespołach projektowali i montowali stycznikowo-przekaźnikowe układy elektryczne.
  • „Szkolna Liga Mechatroniki” – w finale konkursu rozwiązywali test, a w części praktycznej projektowali i prezentowali działanie układu elektropneumatycznego.
  • „Mistrz techniki to ja!” – uczestnicy projektowali, konstruowali i prezentowali przed komisją nowatorskie projekty techniczne, wykorzystujące różnorodne materiały, technologie i rozwiązania, użyteczne w różnych obszarach codziennego życia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursów zawodowych. Wasza pasja, kreatywność, pomysłowość oraz praktyczne umiejętności są inspirujące i zasługują na szczególne wyróżnienie.

Dziękujemy Oddziałowi Łódzkiemu Stowarzyszenia Elektryków Polskich za objęcie patronatem honorowym konkursów: „Szkolna Liga Elektryki”, „Szkolna Liga Mechatroniki” oraz sponsorowanie konkursu „Mistrz techniki to ja!”, a także Polskiemu Komitetowi Normalizacyjnemu za sponsorowanie konkursu „Mistrz techniki to ja!”.

LINK DO GALERII ZDJĘĆ