XII KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych

XII KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w XII Konkursie Wiedzy Technicznej.

Cele konkursu:

-      rozwijanie u uczniów zainteresowania techniką,

-      podnoszenie poziomu kultury technicznej dzieci,

-      inspirowanie uczniów do kształtowania twórczych postaw wobec problemów techniki,

-      rozwijanie zdolności i umiejętności manualno-motorycznych,

-      zainteresowanie uczniów kształceniem w zawodach technicznych.

Konkurs jest organizowany w dwóch etapach:

Etap I – szkolny przeprowadzi Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły.

Etap II – ogólnołódzki zostanie przeprowadzony przez Komisję Konkursową powołaną przez Dyrektora Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Zgłoszenie uczniów do II etapu, wraz z protokołem przeprowadzonego etapu szkolnego, należy dostarczyć do dnia 3 marca 2014 r.

Eliminacje II etapu odbędą się w piątek 14 marca 2014 r. o godz. 10.00 w Pracowni Edukacji Przedzawodowej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli  i Kształcenia Praktycznego przy ul. Franciszkańskiej 137.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (www.wckp.lodz.pl – zakładka: konkursy zawodowe).

Przewodnicząca Komisji Konkursowej:

Barbara Preczyńska