Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II KONKURSIE TWÓRCZOŚCI TECHNICZNEJ

Dyrektorzy szkół

– MISTRZ TECHNIKI TO JA

Zaproszenie kierujemy do Dyrektora Szkoły z prośbą o upowszechnienie i przekazanie uczniom informacji dotyczącej Konkursu.

Głównym celem Konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do rozwijania kreatywności w zakresie myśli technicznej i twórczego podejścia do rzeczywistości. Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie dołączonym do zaproszenia.

Pragniemy podkreślić, iż w drugiej edycji Konkursu przedmiotem oceny są zgłoszone prace uczniów z zakresu twórczości technicznej (wyroby, makiety, konstrukcje, itp.) oraz sposób ich zaprezentowania. Podczas I etapu prace oceniać będą Szkolne Komisje Konkursowe. Etap II, to wystawa prac zgłoszonych do etapu wojewódzkiego oraz ich prezentacja przez  autorów. Podczas tego etapu oceny według kryteriów opisanych w Regulaminie dokona Komisja powołana przez Dyrektora Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Dla uczestników II etapu przewidziano udział w sesji Hot Work, w trakcie której wypracowane zostaną nowe rozwiązania/zastosowania dla ich prac.

Finaliści konkursu otrzymają certyfikaty potwierdzające kompetencje ukształtowane podczas przygotowania i prezentacji pracy konkursowej. Laureaci zostaną uhonorowani dyplomami oraz nagrodami. W Konkursie przyznana będzie również nagroda publiczności.

Termin zgłoszenia uczestnictwa w Konkursie upływa 9 marca 2016 roku (załącznik nr 1 Regulaminu).

Zachęcamy do kontaktu z organizatorami Konkursu – Anną Gnatkowską (gnatkowska.anna@gmail.com) lub Donatą Andrzejczak (donata.a@wp.pl), tel. 426783378 wew. 223.

Opracowała:

Anna Gnatkowska - konsultant ŁCDNiKP