ROZWÓJ, INSPIRACJA, SIECIOWANIE PODAJ DALEJ!

zdjęcie uczących się dzieci

W ramach doradztwa zawodowego i odkrywania talentów u dzieci i młodzieży przekazujemy informacje o inicjatywach w naszym mieście i regionie.

Łapcie linki i odkrywajcie swój potencjał.

Obraz autorstwa asierromero na Freepik
W obliczu dynamicznych zmian w edukacji oraz rosnącej roli nowych technologii, serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w promocji bezpłatnej konferencji online Masters & Robots Youth dla młodzieży, która doskonale odpowiada na wyzwania związane z edukacją przyszłości. Wydarzenie odbędzie się 25 października 2024 r. w godz. 10:00-13:00 pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji.
Konferencja porusza kluczowe tematy związane z kompetencjami przyszłości, rynkiem pracy oraz nowymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja, robotyka i ekologia. Masters & Robots Youth to przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą zdobywać wiedzę i narzędzia, które pomogą im dokonywać świadomych wyborów zawodowych w dobie dynamicznej transformacji cyfrowej.
Wśród prelegentów wystąpi m.in.:
  • Jowita Michalska – założycielka Fundacji Digital University, ambasadorka cyfrowa UE, ekspertka w zakresie nowych technologii i przyszłości rynku pracy,
  • Andra Keay – dyrektorka Silicon Valley Robotics, która opowie o możliwościach zawodowych w dziedzinie robotyki,
  • Martyna Łuszczek – młoda innowatorka wyróżniona na międzynarodowych listach "25 under 25" i "Top 100 Women in AI",
  • Supreet Singh Manchanda – dyrektor generalny Raiven Capital, ekspert w zarządzaniu funduszami i transformacjach technologicznych.
Konferencja będzie wyjątkową okazją, aby uczniowie zapoznali się z zawodami przyszłości oraz zdobyli wiedzę na temat kluczowych kompetencji na rynku pracy. Uczestnicy otrzymają certyfikat oraz dostęp do nagrań z wydarzenia.

Materiały promocyjne (w tym treści maili/postów/grafiki w różnych wymiarach): https://mastersandrobots.tech/materialy-promocyjne-mr-youth/

Łódzkie Centrum Pozarządowe przygotowuje ciekawe wydarzenie - Targi Organizacji Pozarządowych.
To wyjątkowa okazja, aby młodzież mogła poznać bliżej działalność łódzkich organizacji pozarządowych  , nawiązać nowe kontakty i dowiedzieć się, jak można zaangażować się w działania społeczne.
Planowane są warsztaty, debaty i panele dyskusyjne, w których można wziąć czynny udział.
Edukacja obywatelska w praktyce przyniesie lepsze efekty niż tradycyjna lekcja.
Kiedy i gdzie?
3 października 2024 r. w godzinach 9:00-16:00 przy ul. Pogonowskiego 34.

Łódzkie Centrum Pozarządowe

Informacje dotyczące programu Europejski Korpus Solidarności – dokładnie Projektów solidarności (tj. lokalnych inicjatyw młodzieży).

Flex - roczne stypendium dla uczniów na naukę w szkołach średnich w USA.
Program wymiany uczniów, który umożliwia naukę w szkołach średnich w USA.

Łódzkie Centrum Pozarządowe prowadzi szereg interesujących inicjatyw, m.in. pośrednictwo wolontariatu .
Warto zobaczyć i polubić ich profil. Poniżej ciekawa oferta warsztatów
Link do oferty.

Trwają eliminacje regionalne do ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland .
Konkurs realizowany jest przez FRSE w ramach inicjatywy WorldSkills Poland.
Celem inicjatywy jest zachęcanie młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills .

Dla kogo jest konkurs? Dla uczniów i studentów u progu kariery zawodowej.

Konferencja "Evidence-based approach in Erasmus+ and European Solidarity Corps", odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2024 r. w Warszawie!
Wydarzenie skierowane do wszystkich zaangażowanych w programy Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności – pracowników instytucji edukacyjnych, młodzieżowych, badaczy oraz decydentów.
Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń, poznania najnowszych wyników badań i wspólnej dyskusji nad wdrażaniem podejścia opartego na dowodach w projektach międzynarodowych.
Termin wysyłania zgłoszeń: 20 września 2024 r.

Warto śledzić stronę inicjatywy, ponieważ prowadzone są również nabory na ekspertów!

Zaglądajcie na stronę Eurodesk Polska - strona www  -  to kopalnia wiedzy, możliwości i inspiracji dla młodzieży.