SEMINARIUM DLA NAUCZYCIELI CHEMII "SKUTECZNE OCENIANIE"

dla nauczycieli chemii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych

SEMINARIUM DLA NAUCZYCIELI CHEMII

SKUTECZNE OCENIANIE

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w zajęciach poświęconych ocenianiu osiągnięć edukacyjnych uczniów w kształceniu chemicznym. Podczas seminarium przypomnimy funkcje oceniania szkolnego i wynikające z nich role nauczyciela w procesie uczenia się. Zapraszamy zainteresowanych do podzielenia się swoimi doświadczeniami w zakresie różnych form oceniania umiejętności uczniów i zaprezentowania stosowanych narzędzi.

Spotkanie odbędzie się 26 listopada 2013 r. (wtorek) od godz. 1530 (4 godziny zajęć) w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w sali 201 (II p.).

Każdy nauczyciel ma świadomość, że ocenianie pracy ucznia to najbardziej wrażliwa część pracy. Ocenianie musi być związane z procesem planowania nauczania – uczenia się. Ocenianie nie tylko postępów, ale także motywowanie uczniów do uczenia się. W procesie tym ważne jest nie tylko to, czego muszą nauczyć się uczniowie, ale przede wszystkim jak to mają zrobić. Głównym celem tak rozumianego oceniania jest przekazanie uczniowi informacji zwrotnej, jakie umiejętności ma nabyte i na jakim poziomie.

Zgłoszenia uczestnictwa w zajęciach prosimy przesłać na kartach zgłoszenia (według wzoru zamieszczonego na stronie internetowej) najpóźniej dzień przed terminem na adres Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, 90-142 Łódź,
ul. Kopcińskiego 29, pokój 105 lub faxem na numer 42 678-10-85 albo na adres e-mail: mkoziel@wckp.lodz.pl

Małgorzata Kozieł

doradca metodyczny chemii