Pracodawcy
Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)
XII Weekend z Technologią Informacyjną “Kierunek - kompetencje przyszłości !”
Kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu
TEKSTRONIKA - INNOWACYJNOŚĆ INTERDYSCYPLINARNOŚĆ NAUKI
Czym jest tekstronika ...
Kształcenie zdalne - tylko konieczność, czy też inspiracja?
Serdecznie zapraszamy nauczycieli i dyrektorów szkół zainteresowanych wdrażaniem technologii informacyjnej w procesie kształcenia do udziału w konferencji „Kształcenie zdalne – tylko konieczność czy także inspiracja?”
Kursy języka angielskiego
W roku szkolnym 2020/2021 Ośrodek Zarządzania w Edukacji Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego planuje kontynuację kursów języka angielskiego
dla dyrektorów i wicedyrektorów łódzkich szkół i placówek oświatowych oraz nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.
Harmonogram kursów: wrzesień/październik 2020 r.– styczeń/luty 2021 r. (z możliwością kontynuacji w kolejnym semestrze – od stycznia/lutego 2021 r.).
Inspirowanie nauczycieli do podejmowania ciekawych inicjatyw /przedsięwzięć w zakresie orientacji prozawodowej
Doradcy metodyczni Pracowni Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej we współpracy z Pracownią Edukacji Przedzawodowej w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego planują organizację cyklu seminariów on-line na temat:
Prozawodowe projekty edukacyjne w łódzkich szkołach podstawowych i przedszkolach
Celem przedsięwzięcia jest:
· upowszechnienie działań realizowanych w zakresie V edycji projektu edukacyjnego „Modelowanie szkolnymi/przedszkolnymi systemami orientacji prozawodowej”,
Od pomysłu do projektu - aplikowanie wniosków w ramach Programu Erasmus+ Akcja 2
Informujemy, że termin składania wniosków w programie Erasmus+ na następujące działania zostaje przedłużony do 23 kwietnia 2020 r. (12:00 czasu obowiązującego w Brukseli):
• partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji szkolnej (KA201),
• partnerstwa strategiczne na rzecz kształcenia i szkolenia zawodowego (KA202),
• partnerstwa strategiczne na rzecz szkolnictwa wyższego ( KA203),
Wyniki II etapu XIII Konkursu Zawody przyszłości
M-ce/pkt | Szkoła | Nazwa zawodu | Autorzy | Opiekun |
I – 9,25 | SP Nr 34 | aktor |
Lodzermenscha przemysłowy język postępu
Jak wyglądała rzeczywistość pierwszych łódzkich przedsiębiorców? Jakie – zapomniane już dziś – profesje występowały w Łodzi przemysłowej w epoce jej kształtowania się i burzliwego rozwoju? Jak się robiło karierę w fabrycznym mieście? Dowiedzą się tego uczestnicy warsztatów metodycznych, organizowanych przez Muzeum Miasta Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego dla nauczycieli wszystkich typów szkół.
IX Weekend z Technologią Informacyjną „Nowe technologie – nowoczesne kształcenie”
11-12 października 2019 roku w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego po raz dziewiąty zostanie zorganizowany Weekend z Technologią Informacyjną. W trakcie dwóch dni zostanie zorganizowanych 48 warsztatów dla dyrektorów i nauczycieli informatyki oraz nauczycieli innych przedmiotów zainteresowanych wykorzystaniem technologii informacyjnej w pracy dydaktycznej i zarządzaniu pracą szkoły. Ich tematyka będzie dotyczyć, między innymi:
· kształtowania twórczego, logicznego i algorytmicznego myślenia,
WYNIKI ELIMINACJI FINAŁOWYCH XVI ŁÓDZKIEGO TURNIEJU „PRZYGODA Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO”
1marca2019r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Łodzi, odbył się finał XVI Łódzkiego Turnieju „Przygoda z przepisami ruchu drogowego”, którego uczestnikami byli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z łódzkich szkół podstawowych.
OBSERWATORIUM RYNKU PRACY DLA EDUKACJI NA XXII ŁÓDZKICH TARGACH EDUKACYJNYCH
Podczas wizyty na XXII Łódzkich Targach Edukacyjnych (13-14 marca 2019 r.) Zespół Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacjizaprasza do odwiedzenia Punktu Konsultacyjnego zorganizowanegow ramach stoiskaŁódzk
ABC kreatywności
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
"Szanowni Państwo
Najnowsze informacje o łódzkim rynku pracy!
Informujemy, że jest już dostępna kolejna, ósma edycja cyklicznego raportu „Jaki pracownik, jaki zawód? Analiza ofert pracy zamieszczonych w wybranych portalach internetowych” przygotowana przez zespół Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Warsztaty Metody aktywizujące w przygotowaniu uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie
Zapraszamy nauczycieli do udziału w warsztatach dotyczących wykorzystania metod aktywizujących w przygotowaniu uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, sprzedawca, technik logistyk, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa, technik spedytor, technik organizacji reklamy i pokrewnych. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z założeniami zmian w kształceniu zawodowym oraz praktycznie przećwiczyć zastosowanie wybranych metod kształcenia.
Ja to potrafię!
Zachęcamy nauczycieli szkół specjalnych i integracyjnych z województwa łódzkiego, aby umożliwili swoim uczniom start w tym konkursie, bo to naprawdę świetna inicjatywa. Dzieciaki zmagają się z wykorzystaniem wiedzy w praktyce, a nie rozwiązywaniem teoretycznych zadań, pracują w zespole, a poziom trudności zadań jest dostosowany do rodzaju niepełnosprawności.
Kursy kwalifikacyjne
KURS KWALIFIKACYJNY PEDAGOGICZNY
DLA NAUCZYCIELI PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU
Dyrekcja Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego informuje o planowanej organizacji w roku szkolnym 2017/2018 kursu pedagogicznego .
IV edycji konkursu Łódź Miastem Talentów
Ruszył nabór do IV edycji konkursu Łódź Miastem Talentów. Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych szuka osób uzdolnionych muzycznie, tanecznie, w zakresie mody i od tego roku także…aktorsko!
Konkurs ten jest kontynuacją konkursów Łódź Łowi Talenty oraz Lumumby Łowi Talenty. Rozgrywał się dotychczas w trzech kategoriach: muzyka, taniec i moda. W tym roku zostaje poszerzony o nową kategorię – aktor.
OBSERWATORIUM RYNKU PRACY DLA EDUKACJI NA XX ŁÓDZKICH TARGACH EDUKACYJNYCH
W dniach 2-3 marca 2017 roku odbędą się już XX Łódzkie Targi Edukacyjne. Podczas ich trwania Zespół Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zorganizuje Punkt Konsultacyjny w ramach stoiska ŁCDNiKP dostępny dla każdego odwiedzającego Targi.
Kierunek Filologia na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi zaprasza do udziału w pierwszej edycji konferencji nikej 2017.
Ostatnia szansa, by otworzyć się na Europę! Spotkanie informacyjne ERASMUS+
Jeszcze tylko 4 stycznia 2017 roku o godz. 14 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, ul. Kopcińskiego 29, można wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu poświęconym tematyce pozyskiwania funduszy europejskich na realizację projektów w programie Erasmus+ w trzech sektorach: Edukacja szkolna, Kształcenie i szkolenia zawodowe oraz Młodzież. Nie zwlekajmy!
Z PRAC NAD MONITOROWANIEM RYNKU PRACY NOWOŚCI WYDAWNICZE DOTYCZĄCE EFEKTÓW PROWADZONEJ DZIAŁALNOŚCI ANALITYCZNO-BADAWCZEJ
Kurs kwalifikacyjny
KURS KWALIFIKACYJNY PEDAGOGICZNY
DLA NAUCZYCIELI PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU
Dyrekcja Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego informuje o planowanej organizacji w roku szkolnym 2016/2017 kursu pedagogicznego dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu.
Kurs przeznaczony jest dla osób posiadających minimum średnie wykształcenie techniczne oraz maturę lub dyplom mistrza w zawodzie, w którym zostanie zorganizowany proces kształcenia.
Konferencja
Zapraszamy dyrektorów szkół zawodowych i placówek oświatowych, kierowników szkolenia praktycznego, przewodniczących komisji przedmiotów zawodowych i nauczycieli kształcenia zawodowego
na konferencję
„Wspólnie na rzecz kształcenia zawodowego.
Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”
Termin: 11 października 2016 roku
Konsultacje grupowe
Informujemy, że w roku szkolnym 2016/2017 Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji w ŁCDNiKP będzie prowadzić w ramach „Innych” usług edukacyjnych konsultacje grupowe w zakresie udzielania informacji na temat zmian w obszarze rynku pracy z wykorzystaniem materiałów i danych Biblioteki Zasobów Informacyjnych Obserwatorium. Jest to szczególna biblioteka, która składa się z dwóch części: elektronicznej i tradycyjnej.