CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU – GRA EKONOMICZNA

Informacja o wydarzeniu: 

Pracownia Przedsiębiorczości oraz Małopolski Instytut Kultury serdecznie zapraszają nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, przedmiotów ekonomicznych, WOS-u, historii oraz pedagogów szkolnych i doradców zawodowych pracujących z młodzieżą na bezpłatne szkolenie z wykorzystania ekonomicznej gry edukacyjnej Chłopska Szkoła Biznesu, która jest sprawdzonym narzędziem do prowadzenia zajęć z przedsiębiorczości oraz integracji klas.

 Pierwsze wydanie gry powstało w 2010 roku, obecnie jest używana przez pracowników prawie 700 instytucji w całej Polsce szkół, uczelni, urzędów pracy, poradni psychologiczno-pedagogicznych, instytucji rynku pracy czy organizacji pozarządowych.

                  W trakcie warsztatu uczestnicy poznają historię andrychowskiego ośrodka tkackiego, na bazie której powstała gra, oraz w praktyce (poprzez udział w dwóch rozgrywkach) przekonają się, jakie korzyści może przynieść jej wykorzystanie w zajęciach – między innymi naukę pojęć mikro- i makroekonomicznych, kształtowanie postawy przedsiębiorczej, rozwój kreatywności i myślenia strategicznego, integrację grupy i wiele innych. Gra jest sprawdzonym narzędziem do pracy z grupami od 12 do 30 osób powyżej dwunastego roku życia.

                  Szkolenie obędzie się 21 marca 2016 roku (poniedziałek), o godz. 11.00 w sali szkoleniowej Lloyd Woodley Language Centre w Łodzi przy ul. Narutowicza 86 i potrwa ok. 3,5 godziny.

                   Zapisy na warsztat przyjmowane są mailowo pod adresem: csb@mik.krakow.pl do 16 marca 2016 roku (środa) do godziny 18.00. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy, adres e-mail oraz szkołę, którą Państwo reprezentują. Decyduje kolejność zgłoszeń (30 miejsc). Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone. Więcej informacji pod numerem telefonu 509 559 048 oraz na stronie: www.csb.mik.krakow.pl.

 

Zapraszamy

Agnieszka Mikina, Maria Wajgner

doradcy metodyczni do spraw przedsiębiorczości

Organizator: 
Agnieszka Mikina, Maria Wajgner
Adresat: 
Nauczyciele podstaw przedsiębiorczości, przedmiotów ekonomicznych, WOS-u, historii oraz pedagodzy szkolni i doradcy zawodowi pracujący z młodzieżą
Nr szybkiej informacji: 
189
Pokaż więcej
strzałka w dół