Obrabiarki sterowane numerycznie – nowe technologie dla Przemysłu 4.0. Edycja druga

Loga Funduszy europejskich, Polski, Łodzi, UniiObrabiarki sterowane numerycznie – nowe technologie dla Przemysłu 4.0. Edycja druga

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności Poddziałanie XI.3 Kształcenie zawodowe – miasto Łódź
Lider projektu:  Miasto Łódź 
Realizator: Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
Okres realizacji:  1.10.2022 – 30.06.2023
Cel główny: 
Lepsze dostosowanie systemu kształcenia i szkolenia Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego do potrzeb rynku pracy oraz rozszerzenie oferty edukacyjnej przez rozwój ośrodka szkoleń i certyfikacji kompetencji zawodowych w obszarze robotyzacji procesów technologicznych na obrabiarkach CNC oraz osiągniecie kwalifikacji w tym zakresie przez 56 uczestników projektu w okresie od 01.10.2022 do 30.06.2023.
Grupa docelowa projektu: 
Pracujące lub niepracujące osoby dorosłe z województwa łódzkiego, z własnej inicjatywy zainteresowane zdobyciem, uzupełnieniem lub podniesieniem kompetencji i kwalifikacji zawodowych w zakresie obsługi i program. obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Łącznie 64 osoby oraz 3 nauczyciele kształcenia zawodowego.
Działania: 
  1. Odbycie przez nauczycieli szkolenia z obsługi zakupionego sprzętu mające na celu przygotowanie do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem zakupionego doposażenia.
  2. Przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń z zakresu programowania i użytkowania maszyn CNC: Podstawy programowania i użytkowania obrabiarek CNC (moduł 1)
  3. Przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń z zakresu programowania robotów przemysłowych
  4. Przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń z zakresu programowania i użytkowania maszyn CNC: Użytkowanie obrabiarek CNC (moduł 3)
  5. Przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń z zakresu programowania i użytkowania maszyn CNC: Programowanie tokarek CNC  (moduł 4)
  6. Przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń z zakresu programowania i użytkowania maszyn CNC: Programowanie frezarek CNC  (moduł 5)
  7. Przeprowadzenie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w obszarze użytkowania obrabiarek CNC, pod nadzorem firmy Haas po dwóch pierwszych modułach.
  8. Przeprowadzenie przez Izbę Rzemieślniczo-Handlową w Dreźnie (IHK- Industrie- und Handelskammer Dresden) egzaminu potwierdzającego kwalifikacje programowania obrabiarek CNC, po dwóch końcowych modułach
  9. Uczestnictwo w coachingu grupowym w ramach prowadzonego procesu doradztwa zawodowego grupowego  
  10. Uczestnictwo w coachingu indywidualnym 
  11. Doposażenie Pracowni programowania i użytkowania obrabiarek sterowanych numerycznie w sprzęt i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zawodach w branży mechanicznej
Wartość: 
741 605,80 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 
667 445,22 zł
 
Pokaż więcej
strzałka w dół