Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi

2. Adres szkoły i dane do kontaktu

93-126 Łódź ul. Przybyszewskiego 73/75

tel. fax/42 6811383

email zspnr22@wp.pl

www.zsp22.pl

3. Imię i nazwisko dyrektora szkoły.

mgr inż. Ryszard Kaźmierczak

4. Imię i nazwisko osoby do kontaktu w sprawie kształcenia modułowego.

mgr  inż. Krystyna Cichocka

5. Kierunki kształcenia w szkole.

Technikum nr 22

§ technik mechatronik

§ technik pojazdów samochodowych

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 22

§ monter mechatronik

§ elektromechanik pojazdów samochodowych

§ blacharz samochodowy

6. Kierunki kształcenia w systemie modułowym.

Technikum nr 22

§ technik mechatronik 

§ technik pojazdów samochodowych

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 22

§ monter mechatronik

§ elektromechanik pojazdów samochodowych

§ blacharz samochodowy

7. Dodatkowe informacje o szkole.

Szkoła o długoletnich tradycjach kształcenia zawodowego. Od 1952 roku istniał Zespół Szkół Samochodowych nr 2. Od 2008 roku szkoła ściśle współpracuje z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w zakresie kształcenia modułowego (zajęcia odbywają się w ŁCDNiKP w nowoczesnych pracowniach mechatroniki, robotyki, automatyki i obrabiarek sterowanych numerycznie-CNC) pokazywanie rozwiązań praktycznych w autoryzowanych stacjach obsługi pojazdów samochodowych.

System kształcenia jest dostosowany do wymogów rynku pracy i pożądanych na tym rynku umiejętności. Młody człowiek od razu jest przygotowany  do wykonywania zadań  zawodowych wrealnych warunkach, ma kontakt z przyszłym pracodawcą.

Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu projektach współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej oraz zajęciach pozaszkolnych.

 

Realizowane projekty:

·               Auto Unia - ku nowoczesnym szkołom zawodowym – ponadnarodowy projekt realizowany we współpracy z Niemcami, który oferuje bezpłatne szkolenia zawodowe, personalne i językowe (specjalistyczny język niemiecki) dla uczniów i nauczycieli oraz zapewnia sprzęt do nauki przedmiotów zawodowych. Przykładowe tematy szkoleń dla uczniów: programowanie i technologie informatyczne w samochodach, obsługa komputera diagnostycznego, diagnostyka samochodów Audi, obsługa systemów klimatyzacji. Planowane są także wizyty studyjne w Niemczech oraz zajęcia wyrównawcze matematyczno-fizyczne.

·               "Szkoła przedsiębiorczości i kompetencji kluczowych II" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem głównym projektu jest uatrakcyjnienie procesu kształcenia i wyrównanie dysproporcji edukacyjnych uczniów .

·               Technologie CAD/CAM/CNC droga do przyszłego zatrudnienia II – kolejna edycja projektu kształtującego umiejętności w zakresie komputerowego projektowania i wytwarzania części maszyn i umożliwiającego zdobycie uprawnień obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie.

·               Kadry dla energetyki-wykształcenie zgodne z oczekiwaniami rynku pracy II– realizowany we współpracy z firmami Engorem i  Zakładami Elektrociepłowni Dalkia Łódź oraz ŁCDiKP. Uczniowie zdobywają pożądane na rynku pracy kompetencje zawodowe w ramach specjalizacji "mechanik urządzeń energetycznych"  poprzez udział w pozaszkolnych zajęciach edukacyjnych. Mają możliwość bezpłatnego zdobycia między innymi uprawnień zawodowych dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych oraz praktycznych umiejętności naprawy i eksploatacji urządzeń energetycznych poprzez realizacje praktyki zawodowej. Realizowany tylko w 8 szkołach z województwa łódzkiego.

·                Jesteśmy jedną z 9 szkól w Polsce, które są uczestnikami programu Młode Kadry. Program grupy firm m.in. Bosch, Osram, Denso, Castrol, Mahle, INA, Continental, które przekazały szkole sprzęt do Szkolnego Centrum Diagnostycznego  oraz oprogramowanie diagnostyczne, na którym pracuje się w normalnych firmach. Firmy organizują także cykliczne szkolenia (w szkole i online) dla naszych uczniów zakończone egzaminem i certyfikatem – całkowicie bezpłatnie. Uczniowie we wszystkich palcówkach Młodych Kadr uczestniczą w szkoleniach związanych z branżą motoryzacyjną. Szkolenia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów, którzy na co dzień szkolą warsztaty samochodowe.”

 W naszej szkole można zdobyć umiejętności, które mogą być ukształtowane tylko w rzeczywistych warunkach pracy w serwisach samochodowych.

Kształcenie zawodowe obejmuje możliwość odbywania praktyk w dwóch systemach:

- jako pracownik młodociany, który podpisuje umowę o pracę z pracodawcą

- jako uczeń szkoły odbywający zajęcia praktyczne w serwisie.

Uczniowie odnoszą liczne sukcesy zawodowe dzięki temu, iż szkoła zapewnia im wszechstronny rozwój. Wszystkie inicjatywy służą kreowaniu ucznia dobrze przygotowanego do wyboru zawodowej drogi życiowej, poszukiwanego pracownika na polskim i europejskim rynku pracy posiadającego pożądane na rynku pracy umiejętności.

Pokaż więcej
strzałka w dół