Rodzice

Zawód Naukowiec

logo

Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej serdecznie zaprasza na bardzo interesujące kolejne spotkanie z cyklu Zawód Naukowiec.
Tym razem dowiemy się ciekawych rzeczy o elastycznej fotowoltaice, bateriach i magazynach wodoru z owoców, warzyw i liści oraz poznamy tajniki dobrego zarządzania czasem.
 

Zaproszenie do Mediateki MeMo!

logo Mediateki

Mediateka MeMo ma przyjemność zaprosić wszystkie szkoły na wyjątkowe wydarzenia i zajęcia, które odbędą się w październiku i listopadzie w ramach projektu „Biblioteka dla Wszystkich”.
 
Warsztaty, realizowane metodą Team Up, będą trwać do 2 godzin i istnieje możliwość połączenia ich z wycieczką po bibliotece. Szczególnie serdecznie zapraszamy klasy ukraińsko-języczne!

Łódź Ratunkowa

Łódź Ratunkowa

Od 20 września 2024 r.  25 łódzkich przedszkoli bierze udział w projekcie Łódź Ratunkowa.
Głównym celem projektu jest nauczenie dzieci, jak reagować w sytuacjach kryzysowych, jak również promowanie postaw prospołecznych i obniżenie lęku przed udzielaniem pomocy.

Zagrajmy w przyszłość!

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży z Ukrainy. Dla uczestników przygotowaliśmy różne aktywności:
 
  • Od STARTU do METY nastolatkowie odkrywali, jakie pytania powinni zadać, aby dobrze wybrać przyszłą szkołę, kierunek studiów, zawód.
  • „Karty Aktywności Nastolatków” pomogły określić ulubione zajęcia i preferowane środowisko przyszłej pracy.
  • „Wędrówka pomiędzy przymiotnikami” pozwoliła odkryć mocne strony osobowości.
  • Podczas miniwykładu zaprezentowano ofertę łódzkich szkół i uczelni oraz możliwości, jakie daje ich ukończenie, omówiono też zasady rekrutacji.
W spotkaniu uczestniczyli też rodzice i opiekunowie, którzy zadawali pytania w części wykładowej, a następnie mogli odpocząć przy kawie i przeanalizować informatory dotyczące szkół i uczelni oraz materiały prezentujące system edukacji w Polsce.
 

Zagrajmy w przyszłość! - nowe terminy warsztatów

kolarz

 
 
Zapraszamy młodzież ukraińską w wieku 13-21 lat na zajęcia grupowe z doradcą zawodowym.
 
Czego się dowiesz?
  • Jak wybrać szkołę i się do niej zapisać.
  • Jak wybrać dla siebie kierunek studiów.
  • Gdzie szukać ważnych informacji na temat polskiego systemu edukacji, rekrutacji do szkół i na uczelnie.
  • Jakie masz zdolności, mocne strony i w jaki sposób z nich korzystać, planując swoją przyszłość.
Nowoczesne gry edukacyjne, profesjonalni prowadzący, a także obecna na zajęciach tłumaczka – to gwarancja skutecznego odnalezienia się w polskim systemie edukacji.
 

Podsumowanie konkursów zawodowych organizowanych w roku szkolnym 2023/2024 już za nami

W Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego uroczyście podsumowaliśmy konkursy zawodowe zorganizowane w roku szkolnym 2023/2024 przez Pracownię Edukacji Zawodowej. W spotkaniu uczestniczyli: zastępca dyrektora ŁCDNiKP – Piotr Szymański, wiceprezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich – Henryka Szumigaj i dyrektor Biura Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich – Anna Grabiszewska oraz uczniowie – laureaci konkursów, ich nauczyciele – opiekunowie i promotorzy prac zgłoszonych w konkursach zawodowych.

EDUKACJA PRZEŁAMUJE GRANICE – otwieramy „EduINSPIRACJE”

 

Pierwszy numer czasopisma „EduINSPIRACJE” jest już dostępny - do przeczytania i pobrania - na naszej stronie internetowej. 

Wierzymy, że każdy pomysł lub inicjatywa, które przyczyniają się do rozwoju i doskonalenia procesu kształcenia zasługują na szczególną uwagę i promocję w środowisku edukacyjnym. Wasze doświadczenia, Wasze sukcesy i Wasze wyzwania są dla nas najcenniejszym materiałem, który chcemy razem eksplorować i dzielić się nim.

„EduINSPIRACJE” to przestrzeń stworzona przez nauczycieli dla nauczycieli. Serdecznie zapraszamy dyrektorów i nauczycieli do współtworzenia naszego nowego czasopisma – propozycje artykułów i tematów wartych upowszechnienia można nadsyłać na adres: eduinspiracje@lcdnikp.elodz.edu.pl.

Z uważnością na neuroróżnorodność w placówce ogólnodostępnej

Sieć placówek wspierających neuroróżnorodność

Szanowni Państwo,

zwracamy się z apelem w sprawie potrzeby budowania bardziej przyjaznego środowiska edukacyjnego dla dzieci i młodzieży neuroatypowej. Zależy nam, aby nauczyciele i rodzice mieli dostęp do rzetelnych informacji, zgodnych z najnowszymi badaniami, uwzględniającymi kontekst samorzeczniczy.

Jesteśmy nauczycielami, pedagogami, praktykami, codziennie towarzyszymy dzieciom i młodzieży zmagającej się z wyzwaniami neuroróżnorodności. Obserwujemy, jak trudno im, ich rodzinom oraz otoczeniu odnaleźć się w chaosie danych. Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami, sprawdzonymi rozwiązaniami oraz tworzyć miejsca, w których wiedza będzie nieustannie weryfikowana, aktualizowana, aby jak najefektywniej wspierać młodych ludzi w ich niezależności i pełnym uczestnictwie.

Liczymy, że dołączycie Państwo do naszej inicjatywy, aby współtworzyć sieć placówek wspierających neuroróżnorodność.

IX Forum Młodzieży Uzdolnionej Informatycznie

 
IX FORUM MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ INFORMATYCZNIE
 
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na IX Forum Młodzieży Uzdolnionej Informatycznie organizowane przez uczniów - członków Akademii Młodych Twórców.
 
Spotkanie na temat „Nowoczesne technologie wyzwaniem dla młodzieży” odbędzie się 15 grudnia (środa) 2021 roku w godz. 16.00-18.30 w formie zdalnej.

MECHATRONIKA WOKÓŁ NAS

 
MECHATRONIKA WOKÓŁ NAS 
 
Pracownia Edukacji Zawodowej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zaprasza dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów szkół na edukacyjne zajęcia pozaszkolne w Regionalnym Ośrodku Edukacji Mechatronicznej. 
 
Celem spotkania jest zaprezentowanie: 
  • zmodernizowanego Regionalnego Ośrodka Edukacji Mechatronicznej, 
  • przykładów wykorzystania mechatroniki w różnych obszarach przemysłowych, 

Akademia Młodych Twórców

 
AKADEMIA MŁODYCH TWÓRCÓW 
 
Działalność Akademii Młodych Twórców, Twórczej Szkoły Komputerowej i Dziecięcej Akademii Młodych Twórców prowadzona będzie w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w formie stacjonarnej lub zdalnej. Zajęcia rozpoczną się w październiku bieżącego roku.   
 
W ramach Twórczej Szkoły Komputerowej  zaplanowano utworzenie następujących grup warsztatowych:   

    Punkt Konsultacyjny Sytuacja na rynku pracy w Łodzi i w województwie łódzkim-zapotrzebowanie rynku pracy na pracowników i oczekiwania pracodawców

     
    PUNKT KONSULTACYJNY NA E-TARGACH EDUKACYJNYCH
     
    SYTUACJA NA RYNKU PRACY W ŁODZI I W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM
    zapotrzebowanie rynku pracy na pracowników i oczekiwania pracodawców
     
    Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji w ŁCDNiKP zaprasza osoby zainteresowane do odwiedzenia Punktu Konsultacyjnego, w którym dyżurujący pracownicy Obserwatorium będą udzi

    Doradztwo zawodowe dla uczniów VIII klas szkół podstawowych w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego

    rysunek z 3 laptopami - na ekranach osoby podczas spotkania
     
    Już dziś zapraszamy na 3 konferencje/webinaria, których celem jest rozpoznanie możliwości kształcenia w zawodach po szkole podstawowej.
     
    Webinaria adresowane są do uczniów, koordynatorów Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego  w szkołach podstawowych, nauczycieli/wyc

    Konsultacje grupowe dla rodziców uczniów klas VIII szkół podstawowych „Jak wspierać dziecko w świadomym wyborze szkoły ponadpodstawowej?. Procedura wyboru.”

    Ośrodek Doradztwa Zawodowego Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zaprasza do udziału w konsultacjach grupowych rodziców uczniów klas VIII.

     

    Tematyka konsultacji grupowej będzie obejmować następujące zagadnienia:

    Od pomysłu do projektu - aplikowanie wniosków w ramach Programu Erasmus+ Akcja 2

    Informujemy, że termin składania wniosków w programie Erasmus+ na następujące działania zostaje przedłużony do 23 kwietnia 2020 r. (12:00 czasu obowiązującego w Brukseli):

    • partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji szkolnej (KA201),

    • partnerstwa strategiczne na rzecz kształcenia i szkolenia zawodowego (KA202),

    • partnerstwa strategiczne na rzecz szkolnictwa wyższego ( KA203),

    Lodzermenscha przemysłowy język postępu

    Jak wyglądała rzeczywistość pierwszych łódzkich przedsiębiorców? Jakie – zapomniane już dziś – profesje występowały w Łodzi przemysłowej w epoce jej kształtowania się i burzliwego rozwoju? Jak się robiło karierę w fabrycznym mieście? Dowiedzą się tego uczestnicy warsztatów metodycznych, organizowanych przez Muzeum Miasta Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego dla nauczycieli wszystkich typów szkół.

    Strony

    Pokaż więcej
    strzałka w dół